ISHA trio

Jana Pavlíčková

Vystudovala Hudební akademii múzických umění v Praze u Jiřího Válka a brněnskou konzervatoř ve flétnové třídě Boženy Růžičkové. Jako nejlepší absolventce konzervatoře pro rok 2006 jí bylo uděleno stipendium Nadace Leoše Janáčka. Své hudební vzdělání dále rozšiřovala na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti u Zoltána Gyöngyössyho a na mistrovských interpretačních kurzech, které vedli Catherine Cantin, Jean Claude Gérard, Carlo Jans, Carine Levine, Susan Milan, Clara Novak, Felix Renggli a další.

Je vítězkou národních i mezinárodních soutěží (Soutěžní přehlídka konzervatoří ve hře na dechové nástroje, Ostrava 2003; Anglo-Czechoslovak Trust, Londýn 2006; Concorso Internazionale Di Musica „Pietro Argento“, Itálie - Gioia del Colle 2007, 2008). Několikrát získala stipendium Nadace Český hudební fond za interpretaci soudobých skladeb a mnoho let figurovala na Prémiové listině mladých umělců pro koncertní sezóny Kruhů přátel hudby.

Sólově vystoupila například s Jihočeskou komorní filharmonií, Czech Virtuosi, Moravským komorním orchestrem, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala a Ensemblem Opera Diversa. Od února 2009 je flétnistkou Filharmonie Brno.

π