ISHA trio

Lucie Rozsnyó

Vystudovala operní zpěv (A. Barová) a postgraduální studijní program (I. Medek) na JAMU v Brně. Absolvovala studijní stáže na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (C. Visca), na A. Bruckner Privat-univerzität v Linci (K. Beranová) a pracovní stáž v Zürcher hochschule für Kunste v Curychu (B. Fuchs). Jako stipendistka se zůčastnila mnoha mezinárodních pěveckých kurzů (L. Spitzer, R. Hanssmann, P. Olech, K. Beranová, P. Rozario, J. Hassler, C. Pelon, M. Ch. Kiehr, D. York, E. Tubb).

Na mezinárodní pěvecké soutěži Leoše Janáčka získala 1. cenu a současně obdržela ocenění za nejlepší interpretaci české soudobé skladby. Další ocenění získala na Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka. V roce 2012 obdržela 1. cenu ABA Music Award (Austria Barock Akademie Gmunden, R. Dubrovsky).

Jako sólistka hostovala v Národním divadle v Brně, Praze a Bratislavě. Věnuje se koncertní činnosti v České republice i v zahraničí a vystupuje na četných hudebních festivalech (Pražské jaro, Moravský podzim, Forfest, Janáčkův máj, Setkávání nové hudby Plus, Festival Muzyki Nowej v Polsku).

Kromě interpretace soudobé hudby se zabývá také poučenou interpretací hudby 17. a 18. století (Musica Florea, Ensemble Inégal, Ensemble Fiorello a Hofmusici).

π