ISHA trio

Sára Medková

Hře na klavír se věnuje od 5 let. Po absolutoriu konzervatoře v oboru klavír ve třídě J. Zedekové vystudovala kompozici na JAMU v Brně pod vedením I. Medka a klavír na HAMU v Praze u P. Toperczera a I. Kahánka. Na Hochschule Carl Maria von Weber v Drážďanech absolvovala roční stáž u A. Zenzipéra. Své vzdělání si rozšířila na masterclassech (A. Gavrilov, E. Virsaladze, J. Pollack, D. Vandewalle, A. Kouyumdjian aj.)

Získala mnohá ocenění z domácích i mezinárodních soutěží. V letech 2009 a 2012 obdržela prestižní stipendia Českého hudebního fondu a grant ministerstva kultury. V roce 2011 jí byla udělena cena Ochranného svazu autorského pro nejhranějšího mladého skladatele vážné hudby a téhož roku byla oslovena k napsání povinné skladby pro Rubinsteinovu klavírní soutěž. V roce 2013 získala 3. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži J. Suka v Praze. Jako vyhledávaná interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér.

Vystoupila na koncertních pódiích ve Francii, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Polsku, Velké Británii, Dánsku, Holandsku, Portugalsku, Bosně a Hercegovině, Ugandě, Egyptě, Slovensku a v České republice a na festivalech Moravský podzim, Smetanovské dny, Hudební současnost, Setkávání nové hudby plus, Ad libitum, Audioart, Schemnitiensis, Art´s Birthday aj. V roce 2009 absolvovala koncertní cestu do Kalifornie a v únoru 2013 zahájila svým recitálem Festival L. Janáčka v Dentonu v Texasu. V řadě evropských zemí a USA zazněly i její kompozice.

Pravidelně vystupuje jako sólistka s předními českými i zahraničními orchestry (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů, Brno Contemporary Orchestra, Moscow Contemporary Ensemble, aj.) a nahrává pro Český rozhlas. Spolupracovala s dirigenty (A. Vinogradov, P. Vronský, J. Klecker, P. Šnajdr, A. Kománek aj.)V roce 2009 a 2010 iniciovala unikátní projekt klavírních trojkoncertů J. S. Bacha, W. A. Mozarta a vlastního trojkoncertu „Di ritorno“ ve spolupráci s Filharmonií Brno a AKS Praha.

Je členkou souborů ISHA trio a Ensemble Marijan. Zabývá se multimediální kompozicí a interaktivní improvizací.

π